Home » » «Τρίποντο» στις καθυστερήσεις…

«Τρίποντο» στις καθυστερήσεις…

Με το τρίποντο έφυγε από το γήπεδο των Αγίων Αποστόλων η ομάδα του Κλεάνθη που κέρδισε με 3-2 τους Ιππότες στις καθυστερήσεις του αγώνα. Το παιχνίδι στο πρώτο μέρος ήταν μέτριο ποιοτικά με τους γηπεδούχους να είναι πιο απειλητικοί αλλά οι φιλοξενούμενοι να παίρνουν το προβάδισμα. Ήταν το 16΄ όταν ο Κ. Καλημέρης εκτέλεσε το φάουλ και η μπάλα κατέληξε στα δίχτυα, 0-1, σκορ με το οποίο τελείωσε το πρώτο 45λεπτο. Στην επανάληψη και πάλι οι Ιππότες ξεκίνησαν καλύτερα από τον αντίπαλο τους αλλά ο Κλεάνθης στο 60΄ζευγάρωσε(0-2) τα τέρματα του καθώς ο Μήτρου ανατράπηκε μέσα στην περιοχή από τον Κοκιαντώνη κι ο διαιτητής καταλόγισε πέναλτι. Το εκτέλεσε ο Κ. Καλημέρης και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα. Οι γηπεδούχοι αντέδρασαν και στο 72΄ ο Αγγελάκης μπήκε στην περιοχή και ανατράπηκε από τον Ι. Καλημέρη. Ο διαιτητής έδειξε το σημείο του πέναλτι και ο Ελ. Πλαγγέντης από τα έντεκα μέτρα μείωσε σε 1-2. Μετά από δύο λεπτά (74΄) ο Μαρίνος έβγαλε την σέντρα και ο Αλιάϊ με κεφαλιά ισοφάρισε σε 2-2. Στις καθυστερήσεις του αγώνα(92΄) ο Κορκίδας έκανε την σέντρα, κεφαλιά ο Μήτρου στην περιοχή, δεύτερη κεφαλιά του Παπακωνσταντίνου και 2-3. Διαιτησία Γιαννουκάς-Τσιγάρας-Σταυρούλιας ΙΠΠΟΤΕΣ: Παπαβεργής, Χατζημιχαήλ, Σώτα, Dushku, Αγγελάκης, Κοκιαντώνης, Σιαπέρας, Ταφάνι, Πλαγγέντης Ελ., Αλιάι, Πλαγγέντης Κ. (62' Μαρίνος). ΚΛΕΑΝΘΗΣ: Χειμωνέττος, Τσίγκρηλας, Κορκίδας, Καρίκης (88' Κεβάνι), Καλημέρης Ι., Γιαννίκος, Ατσίδης, Σορωνιάτης (58' Παπακωνσταντίνου), Μεμοτσέλα (70' Γρηγοριάδης), Μήτρου, Καλημέρης Κ.